Проект "Шляхи слави"

Дослідницько - мистецький проект

«Шляхами подвигу і слави»

.

Мета проекту :

Організація дослідницько - пошукової роботи вихованців з військово – патріотичного виховання підростаючого покоління, збереження пам’яті про героїчні сторінки Другої світової війни.

Завдання проекту :

створення умов для творчої презентації дитячої пошукової роботи, виховання любові до рідної землі, поваги до ветеранів та людей похилого віку ; збирання та збереження спогадів про Велику Вітчизняну війну: воїнів, працівників тилу , медичну службу, та ін.

Термін дії проекту:

Квітень 2009 р. – травень 2017 року

Анотація проекту :

Події другої світової війни не перестають вражати силою народного духу, величчю подвигу мільйонів, що піднялися на захист Батьківщини, своїх осель і родин. Про це створено тисячі книг, кінофільмів, картин, симфоній, пісень. Однак тема героїзму в роки війни нескінченна, бо має вічне джерело, витоки якого - у народній пам'яті, що закарбувала імена тих, хто поліг в ім'я Перемоги. Це пам'ять значна - вона у наших серцях.

Адже пам'ять — частина духовного життя народу, його найсвятіша істина. Той, хто пам'ятає, завжди сильніший, бо озброєний досвідом минулого. Досвідом боротьби і подолання труднощів, самозречення і відданості, мужності і непокори.

І сьогодні молоде покоління повинно знати:

понад сорока місяців палахкотіла на українській землі Велика Вітчизняна війна. Лилася кров, плюндрувалися матеріальні й культурні цінності, духовні надбання народу. На захист рідної землі ставали усі і мобілізовані і добровольці, чоловіки і жінки, робітники і селяни, атеїсти і віруючі, люди різних поколінь, національностей, професій.

Вогненним смерчем прокотилася війна Україною. Спопеляючою блискавицею пронизала серця і душі, опалила кожну сім'ю та оселю, кожне життя, її гірка правда ніколи не полишить нас.

У нескінченному плині історії тільки час відокремлює головне від другорядного, дріб'язкового, загальнолюдське від особистого. Для учасників і сучасників другої світової, складовою частиною якої була Велика Вітчизняна війна, головним стало все - страх смерті, благородний гнів, лихоліття тяжких випробувань і безмежна радість перемоги.

Молоде покоління повинно усвідомити:

війна й досі не закінчилася для багатьох. Для фронтовиків вона - у спогадах, ранах і нагородах, які дотепер знаходять своїх героїв. Для вдів, матерів і дітей, усіх тих, хто не дочекався рідних з далеких фронтів, вона — у скорботі й надії дізнатися про місце їх загибелі, поховання.

Нащадки повинні пам’ятати:

Подвиги, здійснені нашими воїнами, зробили їх героями, а всенародна пам'ять - безсмертними. Чорними круками долітали до знедолених українських сімей вісники смерті — «похоронки». І за кожним із скорботних повідомлень - людське життя, нерідко яскраве і талановите, безжалісно обірване у розквіті сил. Ці воїни назавжди залишились молодими, чистими душею, сильними духом, красивими у вчинках.

Консультант у проектній діяльності

Бондаренко Г.М., керівник гуртка

Учасники проекту:

Вихованці, батьки , педагоги

Вид діяльності учасників проекту:

практико – орієнтований

Характер проекту :

Соціальний

Тип проекту :

Колективний

Складові проекту :

- Етапи розвитку проекту,

- Виставки ,

- Екскурсії в музеї Київщини та за її межами,

- Презентація пошуково - дослідницьких проектів вихованців гуртків ,

- Фоторелізи, відеоматеріали пошукової роботи,

- Відео матеріали презентацій проекту.

Актуальність проекту:

1. Збереження пам’яті про героїчне минуле українського народу, формування почуття відповідальності за долю України, людства.

2. Підвищення рівня соціальної свідомості на основі засвоєння ідеалів, норм та принципів моралі.

3. Формування гуманістичного світогляду та загальнолюдських якостей у вихованців: щирості, людяності, доброзичливості, милосердя.

Тривалість і план реалізації проекту:

Назва заходу Дата проведення Відповідальні Відмітки
1. Організаційний період Березень 2014 р. Адміністрація
2. Підготовка заходів, Присвячених 73 річниці з дня визволення України від фашистської окупації Березень 2014р. Квітень 2017 р. Керівники гуртків
3. Функціонування виставок Квітень 2017 р. Творча група
4. Науково- практична конференція з учасниками проекту 05 січня 2015 р. Бондаренко Г.М.
5. Збори Підведення підсумків за проектом. 20 травня 2017 р. Адміністрація
6. Батьківські збори. Презентація проекту. 29 травня 2017р. Творча група
7. Фото та відео фіксація заходів проекту Період дії проекту Коноваленко Б.М.

Кошторис проекту :

Назва витрат Канцелярські витрати на оформлення виставки Придбання призів для учасників Спонсорські внески батьків та благодійних організацій Інформація у пресу
Сума

Девіз : «Без пам’яті немає в нас майбутнього»

Орієнтація на подальшу реалізацію проекту :

Співпраця з іншими школами , проведення зустрічей з ветеранами, вдовами , учасниками бойових дій.

1. Створення тематичного альбому «Пам’ять стукає в наші серця».

2. Виступ гуртківців на батьківських зборах про участь у проекті.

3. Робота проектної творчої групи : оформлення матеріалів дослідницько – пошукової роботи гуртківців « Шляхами подвигу і слави».

Додатки

реалізації проекту:

І. ЗАХОДИ

проекту «Шляхами подвигу і слави»

1. Підготовка сценаріїв та організація роботи школи по відзначенню 73 річниці з Дня Перемоги та Дні пям'яті і примирення .

(до 20 квітня 2017р. – керівники гуртків.)

2. Історико – краєзнавча експедиція

«Свята спадщина»

Головна теза

Трагічне відлуння подвигу завжди лунатиме у серцях нащадків. Торкаючись серцем до трагічних сторінок історії ми розуміємо, якою дорогою ціною здобуто наше право на волю і незалежність. Нехай же вічно живуть у пам'яті народній ті, хто здобув це право, віддавши своє життя за нашу багатостраждальну землю. Низький уклін за мужність, героїзм, за мирне небо над головою нашим дорогим ветеранам, і всім тим, хто віддавав свої сили і життя за ПЕРЕМОГУ.

Теми пошукової роботи гуртківців

- «Початок війни. Мобілізація»,

- «Бойові ордени моєї родини»,

- «Ми про вас пам’ятаємо»,

- «В серцях ветеранів осколки війни»

(до 6 травня – педагоги)

3. Випуск тематичних стінних газет

«Бойові ордени і медалі моєї родини»,

«Збережемо пам’ять про подвиг»,

«Жива людська пам’ять».

(до 8 травня 2016 р, 2017 р. – старости гуртків)

4. Виставки дитячих робіт «Зі святом, ветерани».

(до 7 травня – керівники гуртків, Левченко С.В. Вакуленко А.Я.)

5. Конкурс віршів і дитячих творів «Щоб в солдатський граніт не вдягались сини», «Салют, Перемога», «Пам’ять стукає в наші серця».

(до 6 березня 2017 р.)

8 Бесіди « Уроки мужності» , «У пам’яті народній». Зустріч з ветеранами Великої Вітчизняної війни , вдовами, учасниками бойових дій.

(до 23 лютого 2016 р.)

9. Тематична виставка на тему «Солдатській славі поклонись».

(25 квітня – 9 травня 2017р,.)

10.Відвідування вихованцями музеїв

міста Києва.

( на протязі 2016– 2017 навчального року, педагоги 5)

11. Вогник «Поезія воєнних літ».

Девіз :

Спасибо вам за все, отцы и деды! Тем, кто врага штыком и пулей брал! И тем, кто, приближая День Победы, Неделями цеха не покидал. Спасибо женщинам, трудившимся на нивах Осиротевших сел и деревень. Спасибо Вам за праздник наш счастливый, За этот трудный и прекрасный день! (гурток «Криниця слова» , Мельніченко Н.М.)

13. Екскурсії до шкільних музеїв Києво - Святошинського району «Жива людська пам’ять», «Збережемо пам’ять про подвиг».

(з 20 лютого – 10 травня 2017 р., керівники гуртків.)

14. Робота шкільного прес - центру , висвітлення ходу підготовки та проведення річниці визволення України від нацистів .

Підведення підсумків конкурсу на кращий твір, малюнок, вірш, присвячених Дню Перемоги.

(6 ,7,8 травня 2017р.– творча група.)

15. Участь у мітингу – реквієму, присвяченому 65 річниці з Дня Перемоги.

(9 травня 2017р. , адміністрація)

16. Святковий концерт « Салют, Перемого!»

( 9 Травня 2017 р. , творча група.)

ІІ. Записуємо спогади

Шануймо подвиг наших захисників

Війна... Скільки страждань, горя, болю, смутку закладено в цьому слові. У тому далекому минулому 41- му, війна означала крах усіх мрій і сподівань про довге й щасливе життя. Але український народ не схилив голову перед ворогом, а навпаки, відчувши відповідальність за майбутні покоління з відвагою став на захист Вітчизни. Для кожного з нас війна відгукується болем у серці, бо не має, мабуть, жодної української сім'ї, яка б не втратила у тому пеклі близьку людину.

Мене дуже вразила розповідь мого дідуся про трагічну долю його сестри. Вісімнадцятирічна Олена залишилась одна з дитиною на руках, коли її коханого чоловіка Тараса забрали на війну. Якось одного разу воєнний табір в якому перебував її чоловік розташувався поблизу рідного села. Олена, бажаючи хоч на мить побачити чоловіка відправляється до табору, залишивши дитину вдома. Повернувшись додому, вона побачила дитину у руках чужинців. Спочатку вони вбили дитину, а потім і саму Олену…

В ті роки війна кожну хвилину забирала найрідніших - батьків, братів, сестер, дочок і синів.

Сьогодні наш обов'язок - пам'ятати тих, хто захистив майбутні покоління ціною найбільшою, найдорожчою - ціною власного життя. Жорстокий і кривавий шлях треба було пройти нашим воїнам задля того, щоб настав День Перемоги. Український народ, навіть, думки не припускав, що рідна земля буде уярмлена фашистами. М. Бажан написав такі рядки:

В нас клятва єдина і воля єдина,

Єдиний в нас клич і порив:

Ніколи, ніколи не буде Вкраїна

Рабою фашистських катів.

Кiлькiсть переглядiв: 44